25.–28. 7. 2024

Sazka

Kukrle byl třetí v první etapě, vyhrál Belgičan Herregodts

Michael Kukrle se vešel na stupně vítězů v prvním dílu SAZKA Tour, prestižního cyklistického závodu, jehož úvodní etapa se dnes jela z Uničova do Prostějova a měřila 181,5 kilometru. Jezdec týmu Elkov Kasper obsadil třetí místo v závěrečném spurtu pětičlenné skupiny, která těsně dotáhla únik až do cílové rovinky. Vyhrál Belgičan Rune Herregodts před svým krajanem Johanem Meensem. Největší česká hvězda závodu Jan Hirt dojela v hlavním pelotonu na 76. místě.

Kukrle, účastník olympijských her v Tokiu, byl součástí skupiny, jež odjela krátce po startu a vytvořila si náskok, který trochu nečekaně udržela až do cíle. „Věděl jsem, že to bude těžké, bylo to nahoru dolů, ale chtěl jsem to zkusit a vyhrát etapu, i když jsem si myslel, že to nemá moc šancí na úspěch,“ hodnotil Kukrle. „A když už to dojelo do cíle, tak se mi to vyhrát nepovedlo, takže nejsem úplně spokojený, jak to dopadlo,“ povídal Kukrle.

Druhý Čech v únikové skupině Jan Kašpar byl čtvrtý a prohrál s Kukrlem souboj o třetí místo. Do desítky se vešel na osmém místě mladý sprinter Pavel Bittner. „Zítra se to změní, nebude ten dnešní náskok hrát roli, v celkovém pořadí nebudeme,“ tušil Kukrle, který podobně ujel pelotonu i na olympijských hrách v Tokiu. „Dneska to ale bylo takové bolavé, byl jsem před měsícem nemocný, ještě nemám ideální formu. Pojedeme zítra na Honzu Bártu s Kubou Otrubou a uvidíme, jak to půjde,“ plánoval.

Druhá etapa startuje v pátek v Olomouci na Horním náměstí a bude mít konec na známém vršku Pustevny, kam cyklisté vyjedou v jejím průběhu dokonce dvakrát. Celkem je bude čekat 189,3 kilometrů a 2910 výškových metrů, které zcela jistě zamíchají průběžným pořadím.